Wymiana akumulatorów . Sprawdź, czy nie trzeba wymienić akumulatora – tanie akumulatory Kraków

Za każdym razem, gdy pojemność akumulatora spadnie do 50 procent, trzeba wymienić go na nowy. Wypada to średnio raz na 4 lata użytkowania akumulatora, który jest jednym z istotniejszych elementów wyposażenia auta. Bez niego nie ma możliwości uruchomienia silnika w samochodzie. Niemożliwe jest też włączenie oświetlenia i skorzystanie z elektroniki.

Kiedy konieczna jest wymiana akumulatorów samochodowych? Zawsze, gdy ich wydajność zaczyna spadać. Z biegiem czasu i eksploatacji maleje zawartość elektrolitu, a akumulator traci swoją fabryczną pojemność elektryczną. W baterii dochodzi do zwarć, opadu masy czynnej i zasiarczenia. Ignorując niepokojące objawy, kierowca powinien liczyć się z tym, że pewnego dnia samochód odmówi mu posłuszeństwa. By tego uniknąć należy sprawdzać stan naładowania akumulatora.

W przypadku, gdy nie obędzie się bez zakupu nowego akumulatora, dobrze jest zwrócić uwagę na kilka elementów: rodzaj, napięcie akumulatora i jego pojemność oraz prąd rozruchu, kształt i bieguny, a także producenta i datę zalania elektrolitem. Kraków ma wiele sklepów, w których na półkach można zaleźć tanie akumulatory odpowiadające potrzebom danego samochodu.

Author: autoq.pl