Zasiarczenie jest groźne dla akumulatora – akumulatory Trzebinia

Każdy samochód potrzebuje akumulatora. To podstawowe wyposażenie, nie będzie działał. Nie trzeba być kierowcą, by o tym wiedzieć. Jednak nie każdy kierowca zdaje sobie sprawę z tego, że o baterię w aucie trzeba dbać. Bez tego pewnego dnia uruchomienie auta okaże się niemożliwie.

Za to, że każdy akumulatory się zużywają, odpowiadają przebiegające w nich procesy fizyczne i chemiczne. Dochodzi do nich wewnątrz baterii, głównie na płytkach i w wypełniającym ją elektrolicie. W momencie, gdy już wytworzą się kryształy siarczanu ołowiu, ma miejsce zjawisko, jakim jest zasiarczenie akumulatora. Tego problemu łatwo jest uniknąć. Wystarczy pamiętać, że akumulator nie lubi całkowitego rozładowania i pilnować, by do tego nie dochodziło. Czego należy unikać przede wszystkim? Na pewno powinno się zaprzestać bezskutecznego uruchomienia silnika w aucie po kolejnej próbie. Trzeba też pamiętać, by nie zostawiać na postoju samochodu z włączonymi światłami.

Co zrobić, gdy moc akumulatora wyraźnie spadła i grozi mu rozładowanie? W takiej sytuacji ratunkiem jest odpowiednia ładowarka. Warto mieć ten gadżet przy samochodzie. Trzebinia to miasto, w którym znajda się sklepy z asortymentem motoryzacyjnym. Do nich należy się skierować, jeśli poszukiwane są ładowarki do akumulatora. W ofertach dostępnych na rynku znajdą się modele odpowiednie dla każdej baterii.

Author: autoq.pl