Premiksy w żywieniu trzody

Mieszanki paszowe obecnie dostępne na rynku stanowią ważną rolę w żywieniu trzody. Produkowane są często na podstawie opinii hodowców, aby mogły skutecznie przyczyniać się do poprawy jakości hodowli dzięki zwiększeniu potencjału genetycznego, a także pozytywnemu wpływowi na zdrowie hodowanych zwierząt. W wyborze odpowiednich mieszanek uzupełniających należy zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników, a także na konkretne funkcje danej mieszanki, w zależności od naszych potrzeb oraz oczekiwań. Należy pamiętać jednak, iż są to jedynie mieszanki uzupełniające, które należy stosować w odpowiedniej ilości i według zalecanych przez producentów norm. Normy mogą różnić się w zależności od oferowanej mieszanki.

Co wpływa na zwiększenie efektów odchowu?

Odpowiednie premiksy dla trzody można dobrać pod względem wieku zwierzęcia, istnieje także podział na mieszanki dla tuczników i loch. Odpowiedni dobór jest istotnie ważny, ponieważ mieszanki te są odpowiednio dostosowywane do roli, jaką pełni trzoda w hodowli. W wyborze odpowiednich premisków ważny jest dobór składników, zawierających odpowiednio zoptymalizowany poziom minerałów, witamin i mikroelementów, wpływających na prawidłowe funkcjonowanie organizmu zwierzęcia. Trafny dobór może sprzyjać odpowiedniemu rozwojowi, a co za tym idzie – zwiększeniu wyników produkcyjnych w hodowli.

Jaka mieszanka odpowiednia dla loch?

W hodowli loch, bardzo ważne jest zapewnienie odpowiedniego statusu zdrowotnego zwierząt tak, aby przyrost prosiąt był jak najszybszy oraz efektywny. Aby zapewnić sobie takie warunki, należy zastosować odpowiednie premiksy dla trzody. W wyborze mieszanek dla loch warto kierować się obecnością składników, które efektywnie wpłyną na kondycję zwierząt oraz na bardzo ważna dla loch odpowiednią mleczność w okresie laktacji. Należy pamiętać, iż odpowiednia dieta loch w czasie laktacji, wpływa równie pozytywnie na kondycję prosiąt.

Na co zwrócić uwagę wyborze uzupełniających mieszanek dla tuczników?

W doborze premiksów dla tuczników ważny jest ich optymalny skład. Wybierając takie mieszanki, wpływamy na zwiększenie potencjału genetycznego zwierzęcia, dzięki czemu zyskujemy wysoką mięsność. Odpowiednio dobrana mieszanka może wpływać również na zdrowy rozwój układu pokarmowego, a także redukcję patogenów. Tego rodzaju mieszanki mogą pomóc również hodowcom, którym nie tylko zależy na utrzymaniu zdrowia swojej hodowli, ale także szybkim tuczu i przyroście masy mięśniowej u zwierząt.

Jakie korzyści płyną ze stosowania premiksów dla trzody?

Odpowiednio dobrane mieszanki wspierające żywienie w hodowlach trzody, to nie tylko pozytywny wpływ na zwiększanie wydajności swojej hodowli, ale także duża wygoda dla samych hodowców. Dodawanie tego typu mieszanek wpływa na niskie zużycie paszy na kilogram przyrostu masy ciała i obniża działanie niepożądanych składników. Mają one znaczenie w diecie zwierząt, których kondycja musi być optymalna, a zwierzę przygotowane do reprodukcji.

Author: autoq.pl