Nie martw się o brak prądu. Zainwestuj w agregat prądotwórczy

W dzisiejszych czasach, coraz większego zapotrzebowania na energię elektryczną, zmian klimatu oraz niestabilności na rynku surowców energetycznych problemy z dostawą prądu mogą stać się poważnym problemem. Warto zawczasu zabezpieczyć się przed niespodziewanymi przerwami w dostawie energii elektrycznej i zaopatrzyć się w agregat prądotwórczy.

Czym jest agregat prądotwórczy?

Agregaty prądotwórcze to po prostu urządzenia służące do wytwarzania energii elektrycznej. Najczęściej są to przenośne generator prądu, które mogą być używane w miejscach, gdzie nie ma dostępu do stałego źródła prądu lub podczas występowania problemów z zasilaniem. Agregaty prądotwórcze są stosowane w różnych branżach przemysłu, takich jak budownictwo, przemysł, rolnictwo i turystyka. Z powodzeniem mogą być stosowane również do prywatnych celów, np. w domkach letniskowych.

Agregaty prądotwórcze, czyli generatory prądu – rodzaje

Agregaty prądotwórcze dzielą się według różnych kategorii. Ze względu na rodzaj paliwa agregaty prądotwórcze możemy podzielić na te wykorzystujące jako paliwo olej napędowy oraz te, które mają zbiornik na benzynę, LPG lub gaz ziemny. Z kolei ze względu na ich funkcje możemy wyróżnić dwa rodzaje agregatów prądotwórczych – agregaty stacjonarne oraz agregaty przenośne. Te pierwsze są rekomendowane do miejsc, gdzie nieprzerwany dopływ prądu jest niezbędny. Są na stałe podłączone do naszej sieci i wyposażone w automatyczny system uruchamiania w przypadku awarii podstawowego źródła zasilania.

Agregaty prądotwórcze możemy również podzielić ze względu na rodzaj prądnicy (agregaty prądotwórcze jednofazowe lub trójfazowe),
sposób zabudowy (nieobudowane lub zabudowane), oraz rodzaj sterowania.

Jak wybrać agregat prądotwórczy? Kiedy zdecydować się na agregat prądotwórczy trójfazowy?

Wybierając agregaty prądotwórcze powinniśmy zwracać uwagę przede wszystkim na to, aby rodzaj i parametry wybranego sprzętu był dopasowany do naszej działalności i potrzeb. Najważniejszym parametrem jest oczywiście moc agregatu. Jeżeli kupimy agregat o zbyt małej mocy, może on zawieźć nas w krytycznej sytuacji. Dlatego, wybierając odpowiedni sprzęt, powinniśmy najpierw zsumować zapotrzebowanie wszystkich naszych urządzeń na energię elektryczną. Aby mieć pewność, że nasze zabezpieczenie nie zawiedzie warto równiez pomyśleć o zakupie kilku agregatów o mniejszej mocy i rozmieścić je w różnych miejscach, podłączonych do oddzielnych instalacji.

Jeżeli potrzebujemy naprawdę dużo mocy, warto pomyśleć o zakupie agregatu prądotwórczego trójfazowego. Są one najczęściej używane w przemyśle i budownictwie. Ich głównymi zaletami jest większa moc i mniejsze jej straty, mniejsze obciążenie przewodów oraz mniejsze wymiary i waga w porównaniu z agregatami jednofazowymi.

Gdzie kupić agregat prądotwórczy?

Jeżeli już wiemy, jaki agregat prądotwórczy spełni nasze oczekiwania, z łatwością możemy zakupić odpowiedni model w Internecie. Znajdziemy tam wiele sklepów specjalistycznych oferujących różnego rodzaju agregaty prądotwórcze (np. https://www.aldomarket.pl/pol_m_Agregaty-pradotworcze-300.html). Spory wybór agregatów znajdziemy również w internetowych sklepach marketów budowlanych i elektronicznych.

W przypadku, gdy nie do końca wiemy jaki agregat prądotwórczy jest dla nas odpowiedni, warto najpierw zapytać o radę eksperta. Może to być doradca w sklepie stacjonarnym, ale w wyspecjalizowanych sklepach internetowych również możemy liczyć na profesjonalną poradę wykwalifikowanego personelu. Doświadczeni sprzedawcy z chęcią pomogą nam w wyborze niezawodnego agregatu prądotwórczego o odpowiedniej mocy i w odpowiedniej dla nas cenie. Życzymy udanych zakupów.

Author: autoq.pl