Niacyna. Niezwykła witamina, którą warto znać

Większość z nas uważa zdrowie za najcenniejszy dar, którego nie da się kupić za pieniądze. Często jednak bierzemy na siebie zbyt wiele. Siedzenie do późna w pracy, niedojadanie, brak snu, wszystko to może mieć dla nas opłakane skutki.

Zadbaj o równowagę

Obowiązki i praca są ważne. Istotne jest aby nie siedzieć w miejscu i wciąż się rozwijać. Należy przy tym jednak pamiętać o zachowaniu zdrowego balansu. Pracę równoważyć odpoczynkiem. Umiejętność nicnierobienia jest dziś niezwykle cenna. Po ciężkim dniu usiąść przez telewizorem i nic nie robić. Powinniśmy pozwolić sobie na takie spędzanie czasu jeśli tylko sprawia nam przyjemność i pozwala się zrelaksować. Warto również wesprzeć swój organizm uzupełniając niedobory witamin.

Bardzo ważna witamina

Niacyna co to za witamina i dlaczego jest taka ważna dla naszego zdrowia? Niacyna znana również jako witamina pp czy też witamina b3, wspiera nasz organizm i pomaga zachować prawidłowe funkcje psychologiczne. Mówi się, że dodaje odwagi, łagodzi lęki i może okazać się pomocna wspierając terapię depresji. Przyczynia się również do zmniejszenia zmęczenia i dba o nasz układ nerwowy. Możemy ją znaleźć w takich produktach jak brokuły, kasze, ryż czy ziemniaki. Najwięcej jest jej w mięsie z kurczaka, indyka, wieprzowinie i cielęcinie. Do swojej diety wprowadźmy ryby takie jak dorsz czy mintaj. W razie większych niedoborów możemy pomyśleć o suplementacji. Warto przedyskutować tę kwestię ze swoim lekarzem prowadzącym.

 

Author: autoq.pl