Co to jest płyta OSB?

Co to jest płyta osb? Chyba każdy kiedyś o niej słyszał i widział tego rodzaju płytę, ale czy zastanawiałeś się kiedyś, czym właściwie jest płyta OSB oraz jakie ma właściwości. Jakie są rodzaje płyt OSB dostępnych na rynku oraz na czym polega ich podział. Czy wiesz, do czego można je wykorzystać oraz na co zwrócić uwagę przy zakupie? Jeśli również nurtują cię tego typu zagadnienia, koniecznie zapoznaj się z poniższy tekstem.

Co to jest płyta OSB? Z czego zrobione są płyty OSB?

Czym jest płyta OSB? To drewnopochodny materiał, który został zrobiony z połączenia dużych drewnianych wiórów pod wysokim ciśnieniem przy pomocy specjalnych klejów oraz żywic. Płyta dzięki temu jest twarda, wytrzymała oraz odporna na wszelkiego rodzaju zniszczenia. Płytę można również odpowiednio zabezpieczyć przed działaniem wody oraz innych czynników atmosferycznych.

Jakie są rodzaje płyt OSB i na czym polega podział?

  1. Płyta OSB 1 – to podstawowy rodzaj płyty, który ma główne zastosowanie ogólne w warunkach suchych.

  2. Płyta OSB 2 – to dość delikatne płyty, które są przeznaczone do wnętrz. Nie są odporne wilgoci.

  3. Płyta OSB 3 – płyty odporne na działanie wilgoci. Można stosować je na zewnątrz i wewnątrz budynków. To jedne z najczęściej wybieranych płyt przez klientów.

  4. Płyta OSB 4 – to najtwardsze oraz najmocniejsze płyty. Najczęściej wykorzystuje się je w budowlance. Mogą służyć jako podłogi, czy poszycia dachowe. Dodatkowo, są niezwykle przydatne podczas samego procesu budowania.

Jakie są największe zalety płyt OSB?

Płyty OSB są przede wszystkim bardzo wytrzymałe oraz odporne na działanie różnych czynników. Po odpowiednim zabezpieczeniu również idealnie zabezpieczone są na działanie wody oraz wilgoci. Tego rodzaju płyty są również niedrogie oraz łatwo dostępne. To bardzo ważne współcześnie.

W jakich grubościach występują płyty OSB?

Płyty OSB dostępne są w szerokiej gamie grubości, przez co można idealnie dopasować je do swoich potrzeb oraz wymagań.

  • 6 mm

  • 8 mm

  • 10 mm

  • 12 mm

  • 15 mm

  • 18 mm

  • 22 mm

  • 25 mm.

Author: autoq.pl